D.U.K.

Slėgis kinta nuo temperatūros

padangų slėgis

Ar žinote, kiek pūsti padangas žiemą ir vasarą? Nemažai vairuotojų apie tai, kad slėgis padangose skirtingais metų laikais keičiasi, net nesusimąsto. Oras, kaip ir įvairūs objektai, didėjant temperatūrai plečiasi. Taigi, jeigu žiemą į sandariai sumontuotas padangas pripūsite 2,5 bar slėgio, vasarą tas slėgis gali pakilti net iki 2,7 bar.

Pučiant padangas vasarą reikėtų atsižvelgti į tai, kad krentant temperatūrai slėgis sumažės. Dažnai net ir puikiai sumontuotos padangos šiek tiek leidžia orą per mikro tarpelius – dar pridėkime nuo temperatūros krentantį slėgį ir gausime kone 0,5 bar sumažėjusį slėgį dar net neprasidėjus žiemai.

Taip pat nepamirškime dėl trinties didėjančios temperatūros. Jeigu žiemos metu pripūtėte automobilio padangas iki rekomenduojamo lygio, vasarą jis jau gali būti padidėjęs. Dar pridėkime ir pasivažinėjimą karštą vasaros dieną ant įkaitusio asfalto – pirmąjį pusvalandį, kol padangos išorės ir vidaus temperatūros susivienodina, slėgis padangose jau gali būti gerokai perkopęs rekomenduojamą normą. Būkite atsargūs, rūpinkitės savo padangų slėgiu!

Jūsų krepšelis
Krepšelis tuščiasGryžti į parduotuvę